Hakkımızda
Belçika’da uzun yıllardır hamur işi ve tatlı sektöründe hizmet veren Horme Gıda, her gün gülümseyen yüzleri buluşturduğu bu çatı altında yeni bir oluşumun tohumlarını atarak, Belçika ve Türkiye arasında uluslararası bir lezzet köprüsü kurmaya karar vermiştir. Özgün ve butik bir ürün yaratmak için kolları sıvayan Belbrume, hamur işi ve tatlı sektöründeki tecrübesini farklı lezzetler yaratma konusundaki iştahıyla birleştirerek kendi hikâyesindeki yolculuğuna başlamıştır.
 
Bu taze ve sürprizlerle dolu hikâye iki önemli unsura sahiptir: Belçika mutfağı ve Türk kültüründe hamur işi ve tatlının ayrıcalıklı yeri! Belçika mutfağını gastronomi alanında önemli bir yere konumlayarak ülkenin dünya mutfakları arasında tanınmışlığını sağlayan birkaç ögeden en önemlisi tatlıdır. Hamur işi konusundaki marifetlerinin açık ara üstünlüğü ise dünyaca kabul görmüştür. Belçika lezzetlerinin; bilhassa snack ve aperatifleri kapsayan sayısız içeriğin birbiriyle olan mükemmel harmonisi bu mucizevi tatların her birini eşsiz kılmaktadır. Tüm bunlara ülkenin sahip olduğu muhteşem sunum kültürünü de eklediğimizde, bu mutfak için tatlı konusunda uzman ve üst düzey yetenekte bir yemek sanatçısı benzetmesi ziyadesiyle yerinde olacaktır.
 
Belbrume, kuracağı bu lezzet köprüsünün ilk ayağına bu denli hâkim olmasından aldığı güç ile Türkiye’deki potansiyel hedef kitlesine hizmet verme konusunda aynı istek ve hevesle çalışacağının sözünü gönülden verir.
 
Çünkü Belbrume, ülkemizi bu lezzetlerle tanıştırmayı kendine görev addetmiş bir damak elçisidir.